O manufaktuře Rudolf Kämpf

Česká porcelánová manufaktura Rudolf Kämpf již více než 100 let vyrábí vysoce kvalitní tvrdý porcelán, který se od kostního porcelánu, v současné době produkovaného mnoha evropskými porcelánkami, značně liší parametry jako je pevnost, odolnost vůči teplotám a kyselinám, nepropustnost, průzračnost a zvonivý zvuk. Dalším specifikem továrny na porcelán Rudolf Kämpf je zachování ruční práce. Zatímco většina výrobců dnes spoléhá na automatizovaný proces, manufaktura na výrobu porcelánu Rudolf Kämpf si zakládá na ruční práci a nabízí tak vysoce kvalitní výrobky z porcelánu. Rudolf Kämpf je jedinou továrnou v České republice, kde se porcelán vyrábí ručně. S tím souvisí i exkluzivita vyráběné produkce. Porcelánová manufaktura Rudolf Kämpf zpravidla vyrábí limitované série nebo unikátní exempláře. Zajisté budete souhlasit, že podobný přístup zajišťuje porcelánovým výrobkům hodnotu sbírkových předmětů.

Za své největší jmění však porcelánová manufaktura Rudolf Kämpf považuje vysoce kvalitní odborníky (všichni pracovníci našeho závodu absolvovali odborné školení, které trvá několik let a končí atestačními zkouškami). Díky nadaným mistrům porcelánová manufaktura Rudolf Kämpf s jistotou kráčí cestou tvůrčích experimentů a volně se pohybuje od románského slohu, přes art deco až k futurismu. Převážně proto je produkce Rudolf Kämpf nejen vytříbená, ale i osobitá.

Ne nadarmo výrobky z porcelánu od značky Rudolf Kämpf přitahují pozornost slavných osobností. Jsme pyšní na to, že našimi klienty jsou například prezident Iráckého Kurdistánu Masúd Barzání, manželka třetího prezidenta Ruské federace Světlana Medveděvová, prezident Kazašské republiky Nursultan Nazarbajev, módní návrhář a designér Pierre Cardin a mnozí další. Luxusní produkce od značky Rudolf Kämpf mnohdy slouží jako dárek pro vysoce postavené osoby. Například unikátní dárkové vázy od Rudolf Kämpf byly v různou dobu věnovány takovým významným lidem jako je 42. prezident USA William Jefferson Clinton (v r. 1994), 1. prezident České republiky Václav Havel (v r. 1996), norský král Harald V. (v r. 1997) a Papež Jan Pavel II. (v r. 1998). Ještě jednu ručně vyrobenou vázu s vyobrazením Napoleona Bonaparte darovala porcelánová manufaktura Rudolf Kämpf v r. 2008 Národnímu muzeu armády v Paříži.

Vzhledem k tomu, že koncepcí Rudolf Kämpf jsou nejen prvotřídní porcelánové soupravy, vázy a další předměty interiéru, ale i cenově přístupnější výrobky z porcelánu, existujeme pod dvěma různými firemními značkami, konkrétně:

  • Rudolf Kämpf — prvotřídní luxusní porcelán ruční výroby;
  • LEANDER — porcelán průmyslové výroby pro běžného spotřebitele.

Vysoce kvalitní produkce značky Rudolf Kämpf je široce prezentována v Ruské federaci prostřednictvím exkluzivního distributora ART MARKET GRUPP, na Ukrajině prostřednictvím zastupitelství Rudolf Kämpf Ukraine a má také širokou síť partnerů po celém světě.

Doplňkové služby

Druhou vizitkou naší společnosti jsou individuální projekty pro konkrétní zákazníky. Továrna na porcelán Rudolf Kämpf je schopná realizovat jakkoliv náročné projekty, a to včetně vytváření kolekcí v jediném vyhotovení s tím, že zákazníkovi budou udělena práva na tuto kolekci na 50 a více let. Vlastnit exkluzivní porcelánovou kolekci, která byla vyrobena na zakázku, je samo o sobě luxus. Pokud je ale porcelánový výrobek opatřený logem, monogramem nebo rodinným erbem majitele, pak je to navíc i znak zvláštního postavení. Právě proto se na nás často obracejí představitelé podnikatelské a politické smetánky, slavné osobnosti a dokonce panovníci z celého světa.

Hned poté, co je takový unikátní porcelánový výrobek vyroben, střep se rozlomí a zákazník získá certifikát továrny na porcelán Rudolf Kämpf s garancí, že tento předmět již nebude znovu nikdy vyroben pro někoho jiného. Natolik unikátní sbírkové předměty doplňují výzdobu stolu nebo slouží v interiéru jako vytříbená dekorace. Porcelánové výrobky Rudolf Kämpf vyrobené podle speciálního designu a opatřené darovacím nápisem nebo monogramem, mohou také posloužit jako luxusní dárek pro toho, koho si obzvlášť vážíte. S dotazy ohledně exkluzivních individuálních porcelánových výrobků, předmětů s logy, erby, darovacími nápisy se obracejte na zastupitelství továrny na porcelán Rudolf Kämpf ve vaší zemi. Garantujeme komplexní doprovod projektu, a to včetně práce manufakturních umělců v jakémkoliv místě a kompletace porcelánové kolekce jídelními příbory, křišťálovými a skleněnými výrobky.

Továrna na porcelán Rudolf Kämpf navíc aktivně spolupracuje se zástupci vedoucích mezinárodních společností ve sféře výroby exkluzivních porcelánových výrobků ozdobených ruční malbou. Zvláštní oblibě se například těší porcelánové soupravy Rudolf Kämpf s firemním logem společnosti zákazníka.

Certifikáty